DETOXIKACE » OČISTA JATER
Jak postupovat při jaterní očistě - podrobný návod

Největší chemickou továrnou v našem těle jsou játra. Proto je tak důležité o ně pečovat a starat se o jejich stav. Pokud jsou játra oslabena či zatížena toxiny, může se objevit velké množství zdravotních problémů. Od celkové únavy organismu až po vážnější onemocnění.

Když se vrátíme k úloze jater v našem organismu, nesmíme zapomenout, že játra jsou také místem, kde se tvoří velká řada enzymů a vitamínů,  v neposlední řadě vitamíny skupiny B. Žlučové kyseliny zase stojí za správným trávením. A nesmíme také zapomenout, že játry jsou také ovládány nadledvinky, v jejich kůře se tvoří stresové hormony.

V případě, že se začne žluč zahušťovat a vzniká tzv. písek,  kamínky dochází k omezení činnosti jater. Nejenom že máme problémy s trávením, ale játra také omezí svou detoxikační funkci a nejsou schopny filtrovat všechny toxiny a dochází k jejich usazování v organismu. Pokud jsou játra zanesena, má to také vliv na motorické a hlavně pocitové funkce. Ostatně mnozí z nás znají úsloví, že „vztek sídlí v játrech „ či, že je to“žlučovitý člověk“. Usazeniny v játrech mohou být také dobrým úkrytem mnohých parazitů.To vše je důvod k pravidelné očistě jater. Zbavíte se nejenom cholesterolových písčitých nánosů, kamínků, ale i tzv. střevních kamenů, koprolitů.

Jak to vše funguje?

Epsomská sůl znecitliví a roztáhne žlučovody, zároveň  také způsobí vyprázdnění střev. Jakmile se do žaludku dostane olivový olej smíchaný s grepovou šťávou z jater, dá se říci, vystřelí ohromné množství žluči, aby pomohlo s trávením velkého množství oleje. A  s sebou vezme vše, co je na cestě, to znamená veškeré usazeniny, kamínky, výjimkou nejsou ani kameny velikosti ořechu či švestky. Pokud zrovna neholdujete zdravému způsobu života včetně stravování, je velmi vhodné jíst před očistou jablka a také vyprázdnit po dva dny střeva klystýrem. Důvodem je, aby střeva byla očištěna od největších střevních usazenin, které by mohly blokovat průchod kamínkům a písku z jater.

/V případě, že máte strach, že by mohlo při očistě dojít k zacpání žlučovodů velkým kamenem, můžete si nejdříve nechat udělat sonografii břicha./

Nákupní seznam:

60 g Epsomské soli - Magnesium Sulfate Heptahydrate - MgSO4 + 7H2O

/pro objednání a zakoupení pište na email: r.leceni@seznam.cz/

120 ml olivového extra panenského oleje

180 ml čerstvé grapefruitové šťávy, 1 - 2 grapefruity

1 láhev o obsahu 500 ml se zavíracím víčkem – může býti láhev od minerální vody

1 nádobu obsahu 1 litr, aby snesla umístění v lednici, může býti láhev od minerální vody

Časový harmonogram:

Nejvíce vyhovující je pro jaterní očistu spojení s víkendovým volnem. Samozřejmě je možné volit i jiné dny, například pokud máte dovolenou či jiný pracovní rozvrh. Dodržujte prosím uvedené časy. Časový rozvrh je pro úspěšný průběh očisty důležitý.

Čtvrtek:

Pokud zvládnete, vydržte na ovoci, případně nejezte nic mastného a jídlo, které obsahuje mléko. K pití voda, džus z ovoce nebo zeleniny, nejlépe samozřejmě domácí, slabý čaj bez cukru. Díky tomu, že se budete volit tyto potraviny,dojde k nastřádání žluči a výsledek očisty bude o to větší.

Pátek:

do 14:00

Užívejte pouze jablečnou šťávu, čím více tím lépe, nejméně však jeden litr. Pokud pijete doma vylisovanou šťávu, tím lépe.

14:00

Nejezte, pouze pijte čistou vodu, doporučuji zase čím více tím lépe. Pokud nevydržíte a najíte se, je možné, že Vám v průběhu procedury bude špatně.

Příprava roztoku s Epsomskou solí: Do litrové nádoby nalijte 720 ml čisté vody a přisypte 60g Epsomské soli, uzavřete, protřepejte a dejte do lednice. Postupně ještě několikrát promíchejte, aby došlo k úplnému rozpuštění soli. Když budete láhev uchovávat v lednici, bude se Vám slaná voda lépe píti. Pokud nemáte rádi studené nápoje, ponechte láhev v pokojové teplotě.

18:00

První dávka Epsomské soli. Z připraveného roztoku odlijte 180 ml a vypijte. Doporučujeme vypít  najednou, roztok je velmi hořký. Případně mnozí také využívají brčka, které vsunou až na konec jazyka a tím zamezí nepříjemné chuti. Nebo můžete nepříjemnou chuž eliminovat javorovým sirupem, dejte si na lžíci a chvíli ponechte v ústech.

20:00

Druhá dávka Epsomské soli. Vypijte stejným způsobem jako první dávku. Zůstaňte nedaleko toalety, měl by se dostavit projímavý účinek roztoku.

21:45

Připravte si šťávu z grepů, potřebujete 180 ml čerstvé šťávy. Do 500 ml láhve s uzávěrem nalijte 120 ml extra panenského olivového oleje a přidejte šťávu z grepů. Uzavřete a řádně protřepte, aby se obě tekutiny spojily v jednu.  Dále si připravte termoláhev, elektrickou dečku, případně uzavíratelnou láhev naplněnou horkou vodou, aby jste mohli po ulehnutí přiložit na oblast jater.

22:00

Připravenou směs tekutin vypijte, nejlépe ve stoje a najednou. Dávkuje potřeba vypít nejpozději do 5 minut. Snažte se co nejdříve ulehnout, čím dříve, tím lépe pro očistný proces, opustí Vás více usazenin. Jakmile ulehnete, je zapotřebí se 20 minut nehýbat. Jsou doporučeny dvě polohy:

1. možnost: Na postel se položte na svoji pravou stranou, pravou nohu pokrčte a přitáhněte k játrům. Přiložte termoláhev k játrům, pravé podžebří. 20 minut se nehýbejte, pokuste se usnout.

2. možnost: Na postel se položte na záda, pod hlavu podložte malý polštář, nohy u sebe a natažené. Přiložte termoláhev k játrům, pravé podžebří. 20 minut se nehýbejte, pokuste se usnout.

Pokud máte obavy, že v období těchto 20 minut by se dostal projímací účinek směsi, můžete si pod sebe podložit igelit a starší ručník. Někomu také pomáháni celý proces představit, vizualizovat si ho. Zavřete oči a představujte si, jak kamínky, usazeniny odcházejí z Vašich jater. Neucítíte žádnou bolest, pouze někteří jedinci zaznamenají pohyb, cítí, jak se kamínky pohybují.

Sobota:

6:00

Třetí dávka Epsomské soli. Vypijte stejným způsobem jako první dávku. Zůstaňte nedaleko toalety. Pokud se necítíte nejlépe, znovu si lehněte. Zůstaňte nedaleko toalety. Stolice je vodová, měla by být již čistá, bez stolice a objevovat se první žlučové kamínky. Žlučové usazeniny plavou na povrchu, mají zeleno-žluto -šedou barvu.

8:00

Čtvrtá dávka Epsomské soli. Vypijte stejným způsobem jako první dávku. Cca 30 minut po vypití Epsomské soli se napijte vody, pokud zvládnete větší množství, tím lépe. Pomůžete tím vyplavení kamínků a toxických odpadů z tlustého střeva. Zůstaňte nedaleko toalety. Dochází k masivnímu vyplavování žlučových usazenin.

10:00

Můžete začít konzumovat čerstvé ovocné šťávy, za půl hodiny doplnit již kusovým ovocem a za další hodinu je možné již sníst lehké jídlo, asi nejvhodnější jsou různé druhy kaší. Odpoledne jezte již normálně, ale samozřejmě ne žádné tučné jídlo, ale lehkou stravu. Většinou se lidé již odpoledne či večer cítí dobře.

Očistnou kůru pravidelně opakujte!

První očista pomůže jen na určitou dobu, následně se problémy s trávením, nadýmání atd. opět vrátí. Kamínky,které se nevyplavily při očistě se daly do pohybu a pohybují se žlučovody. Zpočátku můžete provádět po 14 dnech, nejdéle 6 týdnu po první kůře, než se játra zbaví většiny usazenin, kamínků. Pokud jste zrovna nemocní, kůru neprovádějte, odložte ji. Váš zdravotní stav by se zhoršil.

U dospělého člověka se předpokládá, že játra jsou zanesena až 2000 kusy kamínků, usazenin. Pokud je Vaše životospráva opravdu hodně špatná, můžete mít až 5000 kamínků. Velikostně jsou od maličkých přes velikost lístkového oříšku až po vlašský či po velikost švestky. Doporučuje se kamínky počítat, můžete si do záchodové mísy umístit sítko, aby jste měli přehled, v jakém stavu se Vaše játra nacházejí.

Běžně doporučená frekvence očisty:

1. rok nejméně 6x až 12x

2. rok nejméně 4x

3. rok nejméně 2x

4. a každý následující rok nejméně 1x.

Po 4. až 5. očistě již tělo zvládne vyšší dávky tekutin, lze pomalu postupně zvyšovat až na 1,5 násobek / Epsomskou sůl 90 ml, olej 180 ml, grepová šťáva 270 ml.

Jak postupovat při jaterní očistě - video

Pro lepší představu, jak jaterní očista aprobíhá si můžete prohlédnout video rakouského autora s přidanými titulky. Od návodu, který je umístěn na našich stránkách se liší jen v malých detailech. V našem návodu doporučujeme například umístit na oblast jater termoláhev pro lepší odchod kamínků.

http://www.youtube.com/watch?v=7IYvhfhSvaA


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Celá pravda o detoxikaci jater Lukáš 02.03.2023 10:33
Teresa Teresa 25.08.2016 06:42
Nadine Nadine 14.08.2016 11:40