Stále si velmi málo uvědomujeme, jak důležité je pro naše zdraví udržovat naše střeva funkční a nezanesená. Sliznice tlustého střeva je bariérou, která chrání organismus před jedovatými látkami. Ostatně první zmínky o očistě střev, používání klystýru se dochovaly ze starověké Číny, Indie, ale i Egypta a Říma. Přibližně 80 % imunitního systému se nachází právě ve stěnách tenkého a tlustého střeva. Pokud se objeví problémy s trávením, přichází i oslabení imunity. Trpíme zácpou, hemeroidy. Vše se následně odráží nejenom ve ztrátě naší energie, ale přichází i další související nemoci. Objevuje se akné, lupenka či jiné kožní onemocnění. Dále vysoký krevní tlak, revmatismus, ale i migrény, když již jiné orgány nedokáží dobře filtrovat jedovaté látky a nahrazovat tak činnost tenkého a tlustého střeva. V dnešní době se také velmi poukazuje na vznik depresí právě v závislosti na intoxikaci a chemické rovnováze organismu.
Jak se dostaneme do takového stavu? Jsou to roky nesprávného stravování, jednou z příčin je i dnešní sedavý způsob života. Přiznejme si upřímně, že málokdo z nás má ve svém týdenním programu uvedený trénink, posilovnu nebo třeba i hodinovou procházku. Když cestujeme autem, sedíme, když cestujeme městskou hromadnou dopravou, autobusem, vlakem a máme možnost se posadit, využijeme ji. A u počítače v práci také nestojíme.
Co se vlastně v zaneseném střevě děje? Přestává se pohybovat. Je plné nečistot, které se usazují v kapsách střevních stěn, tvrdnou, stávají se z nich nepohyblivé tvrdé inkrustace. Následně se začnou škodliviny z látkové výměny dostávat do krevního řečiště a intoxikujeme se celé tělo.
V knize Smrt přichází se střeva sestavil její autor: švýcarský lékař A. Keller seznam důsledků špatného vylučovaní. Myslím, že je pro představu dobré tento seznam uvést:
Žaludek: Ztráty napětí (tonu) žaludku, snížení žaludku, vředy, rakoviny. Žaludek je také jednou z příčin zápachu z úst.
Ledviny: Ledvinové kameny, ledvinové koliky.
Nervový systém: Nespavost, deprese, zvýšená dráždivost, hysterie.
Dolní končetiny: Zánět sedacího nervu, venostáza vedoucí k tvorbě městků (varixů).
Tračník: Hemeroidy, rakovinná bujení.
Játra: Jaterní městnání, žlučové kamínky, intoxikace.
Apendix: Chronický nebo akutní zánět.
Krev: Anémie, patologické změny složení krve (které ovlivňují VŠECHNY orgány a VŠECHNY buňky).
Podbřišek: Různá městnání krve, chronická infekce pohlavních orgánů (dělohy, vaječníků, vejcovodů), posun dělohy.
Kůže: Různé vyrážky.
Jak můžeme naše vyprazdňování upravit, zlepšit? Můžeme pomoci mechanickou očistou a následně upravit svůj životní styl, abychom se znovu nedostali do stavu vlastní intoxikace.
Máme na výběr z několika metod a je jen na Vás jakou cestu zvolíte:
1 - Colonhydroterapie
2 - Sankhapraksalana
3 - Klystýr a mikroklyzma